Grabitja ka ndodhur sot ne mesditë

Grabitja ka ndodhur sot ne mesditë

Një makinë security ku udhëtonin dy persona është grabitur në zonën e Kasharit në Shqipëri.

Grabitja ka ndodhur sot ne mesditë në dalje të autostradës Tiranë- Durrës. Persona të paidentifikuar kanë ndaluar një makinë “security” dhe i kanë zbritur nga makina dy personat që udhëtonin në të.

Brenda ka qenë një punonjës i kompanisë së sigurimit dhe një punonjës i një qendre tregtare.

Autorët i kanë ndaluar për të grabitur vlerat monetare, por pasi në makinë nuk ka patur para, ata e kanë braktisur pak metra më tej, në një rrugë dytësore ku janë larguar në këmbë në drejtim të panjohur./oranews