Grenell: Nuk jam në Kosovë për debat politik, por për zhvillim ekonomik

Thaçi: Me mbështetjen e Trumpit do të arrihet marrëveshja Kosovë Serbi

I dërguari special i SHBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë takimit me presidentin e vendit Hashim Thaci, Grenell bëri të ditur se vizita e tij në Kosovë ka për qëllim shtyrjen përpara agjendën politike për rifillimin e dialogut Kosovë – Serbi.
Presidenti i vendit Hashim Thaçi tha se me mbështetjen e presidentit Donald Trump, Kosova dhe Serbia do të arrinë marrëveshje të paqës.(Teksti- Burim ZARIQI, kamera- Berat BAHTIRI)./21Media

Back to top button