Gruaja tërhiqet zvarrë me makinë me orë të tëra pas aksidentit

Vdekja e një gruaje 20-vjeçare, e cila thuhet se u tërhoq zvarrë për gati një orë nga një makinë pas një përplasjeje automjeti në Delhi, ka shkaktuar zemërim dhe thirrje për drejtësi.
Gruaja po shkonte në shtëpi nga puna në orët e para të Vitit të Ri kur skuteri i saj dhe i një makinë u përplasën. Raportet e lajmeve thonë se shoferi i makinës dhe katër pasagjerë, të gjithë meshkuj, nuk u ndalën, duke e tërhequr trupin e saj zvarrë për kilometra nëpër rrugët e Delhit të jashtëm, përcjell portali rtv21.tv
Ngjarja ka tronditur vendin dhe ka dominuar titujt kryesorë në Indi, ku vdekjet nga aksidentet rrugore janë ndër më të lartat në botë . Rreth 150,000 njerëz vdesin në rrugë çdo vit.
Zëvendëskryeministri i Delhi, Manish Sisodia, të mërkurën e quajti incidentin një shembull të “mizorisë ekstreme”.
“Edhe nëse një [copë] polietileni ose një copë letër ngec në një makinë, shoferi e merr vesh. Ata ndalojnë makinën dhe kontrollojnë. Ky aksident është një shembull i mizorisë ekstreme… Të mendosh se shoferët nuk e kuptuan se një grua ishte ngecur nën makinë nuk është gjë tjetër veçse mizori dhe injorancë,” tha Sisodia.
Familja e saj ka pretenduar se ajo ishte ngacmuar seksualisht, duke thënë se trupi i saj ishte i zhveshur kur u zbulua. Policia tha se autopsia nuk gjeti asnjë lëndim që sugjeronte sulm seksual.
Burrat thanë se nuk e kishin kuptuar se trupi i gruas ishte kapur nën makinën e tyre, duke thënë se dritaret e tyre ishin të mbyllura dhe ata po luanin muzikë me zë të lartë. Ata janë akuzuar për vrasje me faj dhe shkaktim të vdekjes nga pakujdesia./21Media

Back to top button