“Guardians of the Galaxy Vol. 3” sërish në krye të Box Office

Filmi “Guardians of the Galaxy Vol. 3” sërish në krye të Box Office. Ky film kryeson këtë listë për të dytën javë me radhë.

Ai kësaj radhe në kinematë e Amerikës Veriore fitoi edhe 60.5 milionë dollarë, ndërkaq në botë fitoi edhe 91.9 milionë dollarë, duke bërë që shuma totale të arrijë në 528 milionë.

Me këtë rast, përgjegjës të Universit Kinematikë të Marvel janë optimist për pritjet e mëtejme për këtë film. Nga ana tjetër, edhe fansat dhe kritikët e çmojnë lartë punën e regjisorit James Gunn në këtë film.

Disa nga fansat e kanë quajtur “filmi më i mirë i Marvel” që prej Avengers Endgame.

Filmi “Guardians of the Galaxy Vol.3” në hapje të tij në fillim të këtij muaji fitoi 118.4 milionë dollarë, e kjo javë shënon vikendin e dytë më të suksesshëm për një film vazhdimësi të Marvel.

Në këtë film me rolin kryesor paraqitet Chris Pratt. Me role të tjera paraqiten edhe: Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesele e Sylvester Stallone.

Vlerësimi i biletave të shitura për kinema u bë nga e premtja deri të dielën. Ato u vlerësuan për kinematë në SHBA e Kanada./21Media

Back to top button