Hapet ekspozita “Në rrugë drejt lirisë”

1 min read

 

Në shënim të përvjetorit të çlirimit të Deçanit, është hapur ekspozitë me fotografitë e atyre që kanë dhënë kontribut për lirinë e Kosovës.

Kjo ekspozitë është quajtur Në rrugë drejt lirisë” dhe në kuadër të aktiviteteve për shënimin e kësaj dite, Haradinaj e Ramosaj bashkë me ish-bashkëluftëtarë e bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe pranë lapidarëve të dëshmorëve në qendër të qytetit dhe të kompleksi memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan./21Media

Përgatiti: Xheneta Veliu