Haradinaj: BE të mos heshtë karshi veprimeve të Serbisë

Haradinaj: Shqiptarët në Luginë dhe korrigjimi i kufijve janë tema të ndryshme

Heshtja e Bashkimit Evropian karshi letrës së kryeministres serbe, Ana Bërnabiq drejtuar homologëve të vendeve tjera për të tërhequr njohjet e shtetit të Kosovës, ka shtyrë kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj të reagojë. Ndërkohë qeveria ka marrur vendim për vendosjen e taksës prej 100 për qind edhe për brendet ndërkombëtare që prodhohen në Serbi dhe Bosnje e Hercegovinë. /21Media

Back to top button