Haradinaj homazhe në Prishtinë, Prekaz, Mejë e Gllogjan

Haradinaj kundër ratifikimit të demarkacionit, beson se edhe deputetë e LDK-së do të jenë kundër

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë ditës ka bërë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit në Prishtinë, në Velani te varri i ish presidentit Rugova për të vazhduar në Prekaz në kompleksin e Jasharajve, më pas homazhe në Mejë të Gjakovës duke përfunduar në Gllogjan. Tha se është traditë dhe nder që pas një dite të rëndësishme të nderohen dëshmorët. Haradinaj ritheksoi qëndrimin e partisë të cilën ai e udhëheq se do të jenë kundër ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button