Haradinaj: Nuk do të heqim dorë nga demokracia për shkak të një individi

1 min read

 

 

17 tetori është data kur do të mbahen zgjedhjet lokale në vend. Kështu ka bërë të ditur sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një komunikate për media.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pas përfundimit të konsultimit me subjektet politike më 2 qershor 2021 dhe në mbështetje të Ligjit për Zgjedhjet Lokale në Republikën e Kosovës ka caktuar 17 tetorin 2021, datë të mbajtjes së zgjedhjeve lokale”, thuhet në njoftim.

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se 17 tetori është datë e pranueshme për këtë subjekt.

Në Click të RTV21, Haradinaj ka theksuar se AAK-ja do të marr pjesë në zgjedhje, duke mos hequr dorë nga demokracia, siç u shpreh ai për shkak të një individi./21Media