Harrojeni llaserin, maskë shtëpiake për të hequr në mënyrë efektive qimet nga fytyra dhe krahët

Shpesh, disa gra ose burra shkojnë te specialistët e bukurisë duke kërkuar një zgjidhje përfundimtare për qimet e tepërta në pjesë të caktuara të trupit, si mjekër, areola ose përgjatë linea alba.

Megjithatë, qimet në krahë dhe në fytyrë janë një nga pjesët që i bëjnë disa persona më të parehatshëm, përcjell portali rtv21.tv

Prandaj, ka maska shtëpiake që mund të ndihmojnë në trajtimin e qimeve të pakëndshme të fytyrës, të cilat sipas specialistëve rriten për arsye që lidhen me faktorë gjenetikë, stres, hipotiroidizëm, sëmundje apo sindroma si sëmundja e vezores policistike, obeziteti, marrja e disa medikamenteve. rrethana të tjera.

Kjo është një maskë e bërë në shtëpi që do të shërbente për lehtësimin e qimeve të fytyrës.
Përbërësit:

1 lugë gjelle miell tërshërë.
1 lugë gjelle mjaltë.
Disa pika lëng limoni.

Procedura:

Hidhni një lugë tërshërë në një enë.

Shtoni një lugë gjelle mjaltë. Përziejini të dy përbërësit në mënyrë perfekte.
Përziejini të tre përbërësit derisa të krijoni një pastë homogjene.
Aplikojeni masën homogjene në zonën e trupit ku dëshironi të hiqni qimet, si fytyra apo krahët.
Në fund lëreni të veprojë për disa minuta.

Aplikoni këtë maskë çdo ditë tjetër. Ata sigurojnë se objektivi është dobësimi i flokëve, pa u vënë re.

Megjithatë, njerëzit duhet të kenë parasysh që, në rast të ndonjë efekti negativ, ta pezullojnë atë dhe të drejtohen te mjeku. Personi nuk mund të ekspozohet në diell me maskën e aplikuar./21Media

Back to top button