Hashim Thaçi feston sot ditëlindjen

Ish presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot feston ditëlindjen e 54-të.
Edhe pse Thaçi nuk ndodhet në Kosovë, ditëlindjen nuk ia kanë harruar kolegët dhe bashkëpuntorët e tij.
Thaçi ka marrë urime nga Memli Krasniqi, Vlora Çitaku e Blerta Deliu.
Thaçi ka qenë kryeministër dhe president i Kosovës, gjithashtu edhe kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.
Ditëlindja e 54-të e gjeti Hashim Thaçin larg vendlindjes pasi që ndodhet në Hagë që nga viti 2020.
Thaç ka lindur më 24 prill të vitit 1968 në Burojë të Skenderajit./21Media

Back to top button