Hazard nuk do të luajë më për Belgjikën

Eden Hazard ka njoftuar vendimin e tij për t’u tërhequr nga futbolli ndërkombëtar pas largimit të hershëm të Belgjikës nga Kupa e Botës.
31-vjeçari u përball 126 herë nga Belgjika, ndërsa paraqitja e tij e fundit për kombëtaren erdhi si zëvendësues i vonë në barazimin 0-0 me Kroacinë javën e kaluar, gjë që rezultoi në eliminimin e ekipit të tij në fazën e grupeve.
Hazard kishte pasur vështirësi për të luajtur kohë përpara Kupës së Botës në Katar, duke filluar vetëm dy ndeshje për Real Madridin që nga fillimi i sezonit në gusht.
Dhe tani Hazard ka marrë vendimin që të fokusohet vetëm në futbollin e klubit për pjesën e mbetur të karrierës së tij./21Media

Back to top button