Haziri i thotë “JO” një qeverisje të përbashkët me LVV-në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri i ka thënë “Jo” një qeverisje të përbashkët me Lëvizjen Vetëvendosje(LVV), kurdo që të mbahen zgjedhjet.

“Jo, ne i kemi thanë që e respektojmë zgjedhor të çdo partie që e ka një votë më shumë se ne, këtë rast po flasim për një dallim shumë më të madh, por ata e kanë mandatin dhe duhet me i realizu pritjet që i kanë shkaktuar vet”, ka thënë Haziri mbrëmë në emisionin “Click” të RTV21.

Haziri tutje ka thënë se si parti i ka humbur motivi dhe e drejta me arsyetu që për hirë të vendit me “vazhdu me u bë urë e çdo partie politike në vend”./21Media

Back to top button