Hedhet shorti për Kupën e Botës për klube

Sot është hedhur shorti për Kupën e Botës për klube, Chelsea ka mësuar kundërshtarin e mundshëm, ngase automatikisht është i kualifikuar në gjysmëfinale.

Fillimisht do përballen Jazira kundër Auckland City dhe fituesi i këtij takimi do takohet me Al Hilal, pastaj cila skuadër do arrijë të dal fituese do këtë përball kampionin e Evropës.

Gjysmëfinalja tjetër do zhvillohet ndërmjet Se Palmeiras kundër fituesit të ndeshjes Al Ahy SC – CF Monterrey.

Back to top button