Heldt thotë se është hapur rruga e normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Heldt hapin e Kurtit për heqjen e taksës e sheh inkurajues dhe të rëndësishëm

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt hapin e kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës 100 për qind nga lënda e parë e në mallrat serbe dhe atyre të Bosnjës e Hercegovinës,  e ka quajtur inkurajues dhe të rëndësishëm.

Heldt përmes një postimi në Twitter, ka thënë se kjo mund të qojë në një proces konstruktiv në heqjen e barrierave tregtare dhe lëvizjes së lirë mes Kosovës dhe Serbisë.

“Tani duhet të çojë në një proces konstruktiv për heqjen e barrierave të tregtisë dhe lëvizjes së lirë midis Kosovës dhe Serbisë. Dhe rindërtimi në një dialog që çon në normalizim të plotë”, ka shkruar ai. /21Media 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button