Hendboll(F): Vushtrria – kampion i Kosovës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Vushtria është shpallur kampion i Kosovës në Hendboll në konkurrencën e femrave. Ekipi i Vushtrrisë ka mposhtur Istogut me rezultat 22:21në takimin e tretë të serisë finale të pllej-ofit, duke e mundur kështu Istogun me rezultat 2 me 1 në takime, për ta kthyer titullin e Kampionit pas 12 vitesh. Pas takimit, zyrtartët më të lartë të Federatës së Hendbollit dorëzuan medaljet e argjendta dhe të arta te të dyja ekipet, kurse Vushtrisë i takoi trofeu i kampionit. /21Media