Xhudistet kosovare sot triumfuan në Turqi

Xhudistet kosovare sot triumfuan në Turqi

Trajneri i xhudisteve kosovare, Driton Kuka ka komentuar fitoren e xhudisteve kosovare, Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës në  Nivelin Grand Prix të Kupave Botërore.

”Momenti i fitores së Disit në Finale, e artë edhe Nora Gjakova hera e parë që Kosova fiton dy te arta në Nivelin Grand Prix të Kupave Boterore!”, është shprehur Kuka.

Ndryshe, xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova e kanë fituar medaljet e arta në Grand Prix Antalya të Turqisë./21Media