​Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë të Kosovës

Pasi që u mësuan çiftet e para të sezonit të ri 2023/24 të Superligës së Kosovës, tani edhe skuadrat e Ligës së Parë kanë mësuar shortin e edicionit të ri.

Shorti u tërhoq në praninë e Komisionit të Garave të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe përfaqësuesve të klubeve.

Po ashtu, u bë e ditur se klubi kryeqytetas, Shkëndija ka ndryshuar emrin dhe tani quhet Prishtina e Re.

Ndërkaq, shortin e javës së parë të edicionit të ri të Ligës së Parë e gjeni më poshtë.

Grupi A

Suhareka – Drenica

Dinamo – Vëllaznimi

Trepça – Rilindja

Onix – Rahoveci

Istogu – Trepça’89

Grupi B

2 Korriku – Ferizaj

Flamurtari – Kika

Ramiz Sadiku – Vushtrria

Ulpiana – Prishtina e Re

Vjosa – Vllaznia

Back to top button