Horoskopi Ditor E Diel 14 Gusht 2022

2 min read

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

I bukur ky qiell për beqarët, nëse jeni të interesuar për një person mos hezitoni të hidheni në sulm! Persoektiva të mira, projekte të reja të preferuara në sferën tuaj profesionale.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Është një qiell që të shtyn të kultivosh miq të rinj. Dhe mes tyre është dikush me të cilin/ën mund të lindë diçka më shumë. Lajme të mira edhe në frontin e punës.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Qiell interesant për profesionistët e pavarur, tani dëshironi të përfshiheni fort duke eksploruar horizonte të reja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet janë renditur bukur për dashurinë në shenjën tuaj. Nëse kohët e fundit keni takuar një person të këndshëm, kultivoni marrëdhënien me të, pa shumë hezitime. Epo edhe në punë nuk mungojnë lajmet.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Jeni të vendosur dhe dëshironi të arrini objektivat që i keni vënë vetes. Në dashuri, ndonjëherë dëshironi një konfirmim nga partneri/ja juaj edhe pse e dini se ai/ajo nuk do të bëjë asgjë për t’ju lënduar.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

I bukur ky qiell për marrëdhëniet, ju keni mundësinë të zgjeroni rrethin e njohjeve duke e bërë veten të dukshëm për atë që jeni në të vërtetë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Qiell intrigues për beqarët e shenjës tuaj, nëse jeni të interesuar për një person pse nuk e hidhni veten në sulm? Konfirmime të mundshme vijnë në punë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të diel, dita fillon me lëvizje të ngadalta, por mos harroni se ju po vini nga një javë mjaft intensive. Në mbrëmje përjetohen gjëra të këndshme.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

I bukur ky qiell për ata që duan të pastrojnë pluhurin nga emocionet që kanë mbetur të varrosura. Ju mund të njihni një person të mirë, ndaj mos u përmbani.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Yjësia është e rëndësishme për ata që e duan njëri-tjetrin, ndoshta po mendoni të legalizoni një bashkim. Është një periudhë e mirë edhe në punë, kolegët e vlerësojnë punën tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Qiell interesant për ndjenjat, nëse jeni single, thjesht shikoni përreth jush! Këto ditë karakterizohen nga një sharm i jashtëzakonshëm dhe do të ishte vërtet turp ta çoni dëm!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Kohët e fundit ndjeheni mjaft nervozë, do të dëshironit të merrnit dhe të fluksit tutje gjithçka! Kujdes, mos i bieni murit me kokë, mendoni me kujdes përpara se të veproni.