Hoti: "PDK  do të mbetët në opozitë për një kohë të gjatë"

Hoti: “PDK  do të mbetët në opozitë për një kohë të gjatë”

Kandidati për kryeministër i koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti në forumin “FOL Hapur ” të organizuar nga Lëvizja FOL ka shpalosur një pjesë të programit qeverisës, ku prioritet është zhvillimi ekonomik. Duke folur për të  arriturat e deritashme të Qeverisë Hoti  nuk ka kursyer edhe kritika ndaj ish partnerit të koalicionit PDK, duke thënë se shumë procese si bashkimin e Doganës me ATK-në dhe pakon fiskale 2, i ka penguar partneri i koalicionit. Foli edhe demarkacionin me Malin e Zi dhe dialogun me Serbinë. U zotua se koalicioni LDK-AKR-Alterantiva do të jetë i kujdesshëm që të mbrohet çdo metër katror dhe çdo pëllëmbë e Kosovës./21Media