Hoti: Lista zgjedhore e LDK-së do të jetë me njerëz kredibil

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Hoti: Nuk kemi vija të kuqe, nuk përjashtohet as VV për koalicion paszgjedhorë.-Hoti: Osmani me lëvizjen e vet ka mbyllur të ardhmen politike, është absurdi më i madh politik

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, njëherësh kandidat i LDK-së për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme, për emisionin Argument Plus, tha se LDK është e mobilizuar më shumë se kurrë për të fituar këto zgjedhje me ofertën më të besueshme zgjedhore.
Hoti nuk e përjashton mundësinë e ndonjë koalicioni paszgjedhorë as më Lëvizjen Vetëvendosje. Ndërkaq vendimin e Vjosa Osmanit për të garuar me Vetëvendosjen e cilëson si një hap me të cilin ajo ka mbyllur të ardhmen politike dhe si absurdin më të madh politik .

Emisioni “Argument Plus”, qe e pergaditi gazewtarja Leonora DALIPI, emetohet sonte ne oren 21.30 ne RTV 21./21Media