Hoti: Nëse dështon PAN-i, do ta bëjmë qeverinë pa PDK-në

Hoti: Të respektohet kushtetuta, institucionet të themelohen sa më shpejt

LDK dhe partnerët e saj parazgjedhor po presin që nëse koalicioni PAN dështon në konstituimin e instiucioneve të reja, atëherë të fillojë bisedimet me Vetëvendosjen dhe të tjerët, duke përjashtuar vetëm PDK-në, që filloj formimin e Qeverisë.  Këtë e pohoi sot kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR dhe Alternativa, Avdullah Hoti. /21Media

 

 

Back to top button