Britania mbështetëse e Kosovës

Britania mbështetëse e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj sot pati një takim me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Hoxhaj, përmes një postimi në “Facebook”, tha se kanë biseduar për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe mundësitë e zgjerimit të bashkëpunimit.

“Diskutuam edhe për çështjet politike dhe të sigurisë në Kosovë, rajon dhe më gjerë. Mbretëria e Bashkuar mbetet një mbështetëse e madhe e Kosovës”, ka shkruar ministri Hoxhaj./21Media