Hoxhaj frikësohet se Kurti do të heqë dorë nga padia për gjenocid

 

 

Enver Hoxhaj, u.d i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, pajtohet që Qeveria Kurti të ngrisë një padi ndaj Serbisë për gjenocid në Kosovë. Por frikësohet se Kurti do të heqë dorë nga kjo padi.

“Kërkesa jonë është që ai mos të heq dorë, por realisht ta jetësojë një premtim të cilin ai e ka bërë publik dhe e ka në program qeverisës”, tha Hoxhaj në Click të RTV21./21Media

 

 

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button