I fejuari e preu në qafë 16 vjeçaren

Një 16-vjeçare nga Giresuni i Turqisë u vra dje nga i fejuari i saj 21-vjeçar. Policia njofton se i fejuari e kishte prerë në qafë viktimen.
Mediat turke, raportojnë se 16 vjeçarja u vra nga personi që ishte fejuar me forcë nga familja e saj. Ndërsa, disa dëshmitarë kanë thënë se çfiti ishin takuar përmes internetit dhe kanë qenë duke bashkëjetuar.
I dyshuari është arreestuar nga Policia pas tentimit për të ikur, mëngjesin e sotëm ai u dërgua në Gjykatën e Giresunit.
Hetimet për këtë rast janë duke vazhduar./21Media 

Back to top button