I nxehti afrikan në Shqipëri, temperaturat deri në 39°C

Në Shqipëri si pasojë e masave ajrore afrikane, do të mbioztërojë mot i kthjellët dhe i nxehtë gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites sjellin kalime vranësirash të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta dhe grumbullim të vranësirave në zonat malore përgjatë kufirit Lindor duke sjellë rrebeshe afat-shkurta shiu.
Gjatë natës do të këtë përmirësim të motit duke bërë që i gjithë territori të jetë i kthjellët.
Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, megjithatë mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C.

Back to top button