Policia informoi se dje ka ndodhur një grabitje në komunën e Podujevës.

Siç deklaroi në Piolici ankuesi ngjarja kishte nisur kur dy të dyshuar  kanë hyrë në market dhe kanë pyet a dëshiron me ble një telefon, pasi që ankuesi kishte pranuar të blejë telefonin të dyshuarit i kanë marre paratë -870 euro nga dora dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Ndërkohë, rasti është nën hetime nga njësitet policore./21Media