Milani i kinezëve bën gati blerjen e parë

Milani ka nisur të mendojë për përforcimin e skuadrës

Ditët në vazhdim do të jenë vendimtare për të ardhmen e klubit italian, i cili është pranë kalimit në pronësi të plotë të kinezëve.

Pronari i ri, Yonghong Li, ka arritur sot në qytetin e Milanos për t’i mbyllur marrëveshjet e fundit me klubin.

Sipas asaj që shkruan Corriere dello Sport, Rossonerët janë duke menduar që të ofrojnë në skuadër mbrojtësin e majtë të Schalkes, Sead Kolasinac.

Klubi mund ta marr lojtarin si transferim të lirë, dhe është i gatshëm t’i ofrojë një kontratë prej katër vitesh me pagë 2.5 milionë euro.

Për reprezentuesin boshnjak ka shprehur interesim edhe Juventusi./21Media

Back to top button