India i kërkon Putinit të zhvillojë bisedime me Ukrainën

Kryeministri indian, Narendra Modi i ka kërkuar presidentit rus, Vladimir Putin që të zhvillojë bisedime të drejtpërdrejta me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, sipas një burimi të qeverisë indiane.

”Presidenti Putin e informoi kryeministrin Modi për statusin e negociatave midis ekipeve ukrainase dhe ruse”, thotë burimi./21Media

Back to top button