Inflacioni në Britani shënon rritje

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Inflacioni në Britani të Madhe vazhdoi të rritet muajin e kaluar

Kjo rritje është përshpejtuar më shumë se sa ishte pritur dhe ka arritur nivelin më të lartë në katër vjet.

Rritja e çmimeve të lojërave kompjuterike, laptopave dhe aranzhimeve turistike, pjesërisht nën ndikimin e funtës së dobët, ka ngritur shkallën e inflacionit në maj 2017 në 2,9 për qind, nivel ky i pa regjistruar që nga qershori 2013, raporton agjencia Bloomberg.