Interi në kërkim të fitores ndaj Empolit, formacionet zyrtare

1 min read

 

Interi kërkon që të rikthehet te fitorja pas humbjes nga Lazio dhe barazimit në derbi me Juventusit në dy ndeshjet e fundit të Serie-A.

“Neroazzurrët”, ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 me skuadrën e papërshtatshme Empolin.

Skuadra e Simone Inzaghit momentalisht është 10 pikë prapa rivalëve lokal Milanit që e kryesojnë renditjen tabelare me 28 pikë pas 10 ndeshjeve.

Këto janë formacionet zyrtare:

EMPOLI (4-3-1-2) : Vicar; Stojanovic, Ismajli, Luperto, Parisi; Zurkowski, Ricci, Bandinelli; Bajrami; Cutrone, Pinamonti.

INTER (3-5-2) : Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Batons; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Dimarco; Sanchez, Lautaro.