​Inzaghi: E pres Manchester Cityn në short

Shorti për raundin e 1/16-të të Ligës së Kampionëve do të hidhet sot dhe trajneri i Interi, Simone Inzaghi ka bërë një parashikim se me cilën skuadër mund të ballafaqohet Interi në këtë fazë.

Ai ka thënë se pret që zi kaltërit të ballafaqohen me Manchester Cityn, derisa ka shtuar se të gjitha skuadrat janë shumë të vështira.

“Unë mendoj se do të ballafaqohemi me Manchester Cityn, por do të shohim se çfarë do të ndodhë. Të gjitha skuadrat në short janë shumë të forta dhe do të jenë një provë e madhe.”, ka thënë Inzaghi.

Ndryshe, Interi dhe Manchester City janë përballur edicionin e kaluar ne finalen e Ligës së Kampionëve të cilën e fitoi skuadra angleze.

Back to top button