Iu dalin 100 euro punëtorëve të sektorit privat

1 min read

Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se sot është proceduar pagesa prej 100 eurove për 14 mijë e 42 punëtorët e sektorit privat, të cilët është dashur të plotësojnë.

“Njëkohësisht, ata që nuk kanë plotësuar kriteret, kanë pranuar në email edhe vendimin që sqaron arsyen se pse nuk janë kualifikuar (paga mbi 1,000 euro, kanë përfituar njëherë nga masa, aplikime të dyfishta etj.)’, ka thënë Murati.

Ai gjatë ditës së sotme po ashtu ka njoftuar se që nga muaji i ardhshëm do të fillojë zgjerimi i shtesave për fëmijë./21Media