Izraeli me ambasador të ri

Friedman ka dhënë betimin si ambasador i SHBA-ve në Izrael

Prokurori amerikan me origjinë hebreje dhe aleat i ngushtë i presidentit amerikan Donald Trump, David Friedman, u betua si ambasador i ri amerikan në Izrael, shkruan AFP.

Friedman është i njohur për qëndrimin e tij në favor të ndërtimit të vendbanimeve izraelite në territoret palestineze./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button