Jada Pinkett Smith thyen heshtjen pas incidentit të Will Smith

Jada Pinkett Smith ka thyer heshtjen pas zhurmës së bashkëshortit që goditi Chris Rock-un me shuplakë.
Në një postim të shkurtër në Instagram, aktorja shkroi për një “stinë për shërim” në lidhje me incidentin e Oscars.
Burri i saj, Will Smith, u dënua nga organizatorët e çmimeve për goditjen e Rock-ut.
Ai kërkoi falje të hënën, duke e quajtur dhunën “helmuese dhe shkatërruese”.
Incidenti i së dielës mbrëma ndodhi pak para se Smith të fitonte Oscarin për aktorin më të mirë, kur komediani Rock ishte në skenë për të paraqitur çmimin për dokumentarin më të mirë.
Ai bëri një shaka për kokën e rruar të Pinkett Smith, si rezultat i gjendjes së rënies së flokëve alopecia.
Pinkett Smith nuk komentoi në mes të bujës dhe debatit publik që pasoi mbi meritat e shakasë së Rock dhe veprimeve të Smith deri të marten.
“Ky është një sezon për shërim dhe unë jam këtu për të”, ka thënë ajo.
Rock ende nuk ka komentuar publikisht për atë që ndodhi në Oscars apo kërkim falje nga Smith.
Megjithatë, biletat për shfaqjet e tij të ardhshme thuhet se janë rritur pas së dielës.
Një faqe e biletave të ngjarjeve të drejtpërdrejta, TickPick, ka thënë se ka shitur më shumë bileta natën e kaluar sesa në muajin e kaluar së bashku.
Menjëherë pas goditjes në skenë, Smith fitoi Oscar-in e tij të parë për portretizimin e Richard Williams, babait të yjeve të tenisit Venus dhe Serena Williams.
Smith iu referua Williams në fjalimin e tij të pranimit me lot, duke e quajtur atë një “mbrojtës të ashpër të familjes së tij”./21Media

Back to top button