Janari afron, Arteta zbulon planet e Arsenalit

Mikel Arteta është shprehur se shpreson që Arsenali të jetë në gjendje të veprojë shpejt në afatin kalimtar të janarit.
Drejtuesit e ligës aktualisht kanë në dispozicion vetëm Eddie Nketiah për të plotësuar vendin tradicional nr.9.
Londinezët e veriut kanë disa ndeshje të ndërlikuara në Premier League në janar përpara tyre, duke u përballur me pretendentët e top-katërshit Newcastle, Tottenham dhe Manchester United brenda tre javësh.
“Ne e dinim rëndësinë e marrjes së lojtarëve në fillim të verës dhe kjo është e njëjta gjë që duam të bëjmë në janar. Kjo është idealiste. Ndonjëherë nuk është realiste. Por padyshim, nëse pyetni mendimin tim, ne duam që lojtarët të vendosen sa më shpejt që të jetë e mundur. Ajo që nuk mund të përballojmë është të marrim një lojtar këtu që nuk është për ne. Ne nuk kemi nevojë për një trup, ne kemi nevojë për lojtarë që e bëjnë ekipin më të mirë”, ka thënë Arteta.
Arsenali ka qenë i lidhur shumë me Ukrainën dhe anësorin e Shakhtar, Donetsk Mudryk muajt e fundit, dhe është raportuar se ai është objektivi i tyre.
21-vjeçari ka bërë përshtypje për Shakhtarin në Ligën e Kampionëve, me klubin e tij që e vlerëson atë në rreth 87.5 milionë funte./21Media

Back to top button