Jasharaj mungon në takimin e Komisionit për Arsim

1 min read

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj nuk po merr pjesë në takimin e Komisionit për Arsim me përfaqësuesit nga qeveria.

Herën e fundit kur raportoi para këtij komisioni, Jasharaj pati përplasje me deputetin Dimal Basha.

Në mbledhje janë të pranishëm përfaqësues të BSPK dhe SBASHK, po ashtu Ministrja , Arbërie Nagavci ka kërkuar nga SBAShK-u që shkollat të hapen dhe të vazhdojë dialogu social./21Media