Jehona e marrëveshjes energjetike Kosovë-Shqipëri

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Shala: Marrëveshja nënshkruhet javët në vijim  .-Minxhozi: Është një lajm i mirë për sistemin energjetik

Kryeshefi ekzekutiv i KOSTT-it, Ilir Shala ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi me të cilin diskutuan për marrëveshjen e re në mes te KOST-it dhe ENTSO-E. Shala tha se në javët në vijim pritet edhe nënshkrimi i kësaj marrëveshje që mundëson pavarësinë energjetike të KOST-it.