Jennifer Lopez feston ditëlindjen, kaq vjet bëri

1 min read

Jennifer Lopez feston sot ditëlindjen e  52-të dhe sigurisht që urimet nga familjarët dhe miqtë e artistës nuk kanë munguar.

Për sa i përket shkollimit, Lopez studoi për gjimnastikë, vrapoi në një nivel kombëtar gjithashtu ajo ishte një aktore e cila filloi të shfaqej në filma në fund të viteve 1980 dhe shpejt u bë një nga aktoret Latine më të paguara në historinë e Hollywood-it. E njohur gjithashtu me pseudonimin e saj, J.Lo, është një aktore amerikane, këngëtare, valltare, stiliste, producente dhe biznesmene.

Projekti i saj i fundit muzikor është ”Cambia el Paso”, të cilin e ka sjellur në bashkëpunim me Rauw Alejandro dhe kënga është publikuar më 9 korrik të këtij viti./21Media