Jeta dhe lulet…

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 Xhevahire Baftiu tash tetë vite merret me kultivimin  e luleve

Gratë neper fshatra po angazhohen në kultivimin e luleve, duke synuar që të rrisin prodhimin, llojllojshmërinë e luleve dhe daljen sa më herët në treg. Me këtë veprimtari po merret është edhe familja Baftiu nga Davidovci i Shtimes.(Teksti- Bahtir Cakolli, kamera- Sahit Troshupa)./21Media