Juventus të interesuar për Marcel Sabitzer

Juventusi i ka vënë sytë te ylli i Bayern Munichut, Marcel Sabitzer, i cili mund të shitet në fund të sezonit nëse bavarezët blejnë mesfushorin e RB Leipzig, Konrad Laimer në verë.
Sipas raporteve, Bianconerët e shohin atë një nga lojtarët që mund të zëvendësojë yllin e larguar Adrien Rabiot nëse francezi vendos të largohet nga Allianz Stadium në mbyllje të këtij sezoni.
Ndërkaq, sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, liderët e ligës së Serie A, Napoli thuhet se kanë mundur Juventusin në garën për të nënshkruar me mbrojtësin e djathtë të Sampdorias dhe Polonisë, Bartosz Bereszynski.
Calciomercato raportoi së fundmi se Bianconerët janë të prirur për të shtuar mbrojtësin e djathtë 30-vjeçar në skuadrën e tyre në janar.
Por, tani do të duhet të rindërtojnë radarin e tyre diku tjetër në kërkim të përforcimeve të krahut, me klubin që nuk ka gjasa të zgjasë kontratën e Alex Sandro, Danilo dhe Juan Cuadrado në Allianz Stadium./21Media

Back to top button