Kaloi jetën duke ndihmuar personat me aftësi të kufizuara, fiton një shtëpi prej 2. 5 milionë euro

Kaloi jetën duke ndihmuar personat me aftësi të kufizuara fiton një shtëpi prej 2. 5 milionë euro
Një burrë që e kaloi jetën e tij duke ndihmuar personat me aftësi të kufizuara, ka fituar një rezidencë fshati prej
2.5 milionë euro pasi ka shpenzuar afër 100 euro për një biletë lotarie.
Grant Carson, 58 vjeç, tani është pronar i shtëpisë me pesë dhoma gjumi, e vendosur në tetë hektarë të Lack District.
Vila është pa hipotekë, me të gjitha pullat dhe tarifat ligjore.
Grant mendon se nuk ka fituar kurrë asgjë në jetën e tij. Ai jetoi në një shtëpi gjysmë të shkëputur me tre krevate në Glasgow për gati dy dekada.
Ruth, e dashura e tij e fëmijërisë dhe gruaja prej 25 vitesh, u nda nga jeta në vitin 2011. Dyshja ranë në dashuri ndërsa ishin në të njëjtin kolegj si adoleshentë.
Ai kishte kaluar 27 vjet duke punuar për një shoqatë bamirëse skoceze që mbështet njerëzit me aftësi të kufizuara, të tilla si punësimi dhe bërja e shtëpive të aksesueshme.
Grant tha: “Nuk mund ta besoja në fillim. Nuk është mesatarja e së premtes mbrëma që dikush vjen në derën tuaj dhe ju thotë se keni fituar një shtëpi prej 2,500,000 £.
“Nuk kam fituar kurrë asgjë më parë, por tani mund të jem një nga njerëzit më me fat në Skoci.
“Sapo e lashë punën time të vjetër duke ndihmuar njerëzit me aftësi të kufizuara në të gjithë Glasgow, të cilën e kisha bërë për 27 vjet, kështu që fillimi si konsulent i pavarur ishte një ndryshim i madh,” tha Grant./21Media

Back to top button