Kamioni qarkullon në mes të New Yorkut me mesazhin për të mos harruar krimet serbe

Një video interesante po qarkullon në rrjetet sociale ku po vihen në pah raportet e mira mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës derisa bëhet apel që të mos harrohen krimet e luftës së fundit në Kosovë.

Në ekranin e një kamioni që qarkullon në rrugët e New Yorkut shihen edhe fotografi që dëshmojnë krimet e Serbisë gjatë luftës.

Në po të njëjtin ekran thuhet se Rezoluta 2467 e mban përgjegjëse Serbinë për krimet e luftës.

Ndërkaq videon e ka publikuar në platformë “X” të njohur më parë si “Twitter”, ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradiaj. Sipër saj ajo ka shkruar se “kjo është e vërteta dhe asgjë tjetër”./21Media

Back to top button