Kaos në një aeroplan gjatë fluturimit, kabina mbushet me tym

Një fluturim i Southwest Airlines për në Florida u bë një peizazh i tmerrshëm ferri pasi një zog goditi një nga motorët e avionit, duke bërë që kabina të mbushej me tym.
Fluturimi 3923 nga Havana në Ford Lauderdale u detyrua të bënte një ulje emergjente menjëherë pas ngritjes të dielën kur një motor mori flakë.
Pamjet në bord tregojnë pasagjerët në panik të përfshirë në tym me maskat e oksigjenit të ulura dhe prindërit që përpiqen të ndihmojnë fëmijët e tyre. U raportua se jo të gjitha maskat ishin lëshuar siç duhet, dhe disa kishin gishta të gjakosur nga goditja në çati në dëshpërim.
Pasagjeri Steven Rodriguez tha për NBC 6 se kishte ‘një bum të madh, si një shpërthim’ përpara se kabina të fillonte të mbushej me tym dhe të ndizte ndriçimi emergjent.
Me vetëm një motor që funksiononte në Boeing 737, një femër pilote heroike bëri një ulje emergjente të sigurt në aeroportin Jose Marti të Kubës.
Asnjë nga 147 pasagjerët dhe ekuipazhi prej gjashtë anëtarësh nuk u lëndua dhe pasagjerët mundën të zbrisnin në mënyrë të sigurtë nga avioni në aeroportin e Martit./21Media

Back to top button