Kapet në Spitalin e Pejës i arratisuri nga burgu i Lipjanit

1 min read

 

Policia e Kosovës ka arrestuar personin i cili ishte arratisur nga burgu i Lipjanit.

A.K, u gjend në spitalin rajonal të Pejës, policia e Kosovës me të marrë këtë informacion për vendndodhjen e tij, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar të dyshuarin.

Ai ishte arrestuar pasi ka kryer veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”.

I njëjti i është dorëzuar zyrtarëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës./21Media