Kaq vite diferencë kanë “Nerimani” dhe “Maxhiti”

Jeta private e të famshmëve vendorë, por edhe ndërkombëtar ka gjithmonë vëmendjen e madhe të publikut.
Për dyshen e njohur të kinematografisë turke, Neslihan Atagul dhe Kadir Douglu në mediat turke shkruhet se jeta e tyre me të vërtetë është një film.
Se dashuria nuk njeh moshë këtë e dëshmon më së miri, çifti më i komentuar në Turqi. Sipas të dhënave në internet dyshja kanë diferencë 10 vite, pasi Nesilihani është 30 vjeçe, ndërsa Kadiri 40 vjeç.

Dyshja u martuan në korrik të vitit 2016. Dasma e tyre mori vëmendjen e të gjithëve, të ftuar të shumtë dhe një ceremoni madhështore mbahet mend ende.
Seriali “Midis dy lagjesh” u bë vendi ku lindi dashuria midis Neslihan Atagul dhe Kadir Douglu, të cilët shfaqen në rolin e “Nerimanit” dhe Maxhitit.
Dyshen e njohur, së shpejti do e shohim edhe në një serial të ri të quajtur “Gecenin Ucunda”./21Media

Back to top button