Karl Bild nesër në Shkup

Ish kryeministri suedez, Karl Bild nesë do të vizitojë Shkupin

Ish-kryeministri suedez dhe ministri i Punëve të Jashtme, Karl Bild në profilin e tij në Twitter njoftoi se do të vizitojë Maqedoninë. “Nesër në turne për krizën në Shkup, e më pas në Beograd. Ballkani gjithmonë”, shkruan ai.

Bild ishte deputet special në Bashkimin Evropian për ish-Jugosllavinë. Ai para disa  kohe gjithashtu tha se  a do të reagojë Partia Popullore Evropiane në lidhje me atë se partia maqedonase në pushtet po luan me zjarr në rajonin gjithnjë e më të destabilizuar, shkruan TV21./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button