Katër burra u vranë pas një mosmarrëveshjeje për pëllumba

Një person raportohet se ka qëlluar për vdekje tre burra në Portugali përpara se të vriste veten në atë që është përshkruar si një grindje që lidhet me mbarështimin e pëllumbave garues.

Të shtënat ndodhën në qytetin Setubal, rreth 50 km në jug të kryeqytetit, Lisbonës.

Mediat lokale raportojnë se grindja lidhej me pëllumbat në shtëpi dhe një kopsht perimesh të paligjshëm.

Viktimat thuhet se po merrnin pjesë në një garë pëllumbash kur u vranë.

CNN Portugal raportoi se i dyshuari 66-vjeçar vrau veten kur policia mbërriti të dielën në mëngjes.

Komisioneri i policisë së Setubalit, Andreia Gonçalves i përshkroi vdekjet si “një situatë të izoluar” lidhur me një çështje të pazgjidhur mes burrave.

Identiteti i të dyshuarit dhe viktimave ende nuk janë bërë të ditur. Personi i armatosur thuhet se jetonte në një tendë në Setubal.

Një hetim policor është duke u zhvilluar.

Portugalia ka ligje kufizuese për armët, por armët e zjarrit janë të ligjshme për gjueti./21Media

Back to top button