KEK-u tejkalon të gjitha parashikimet

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Thaçi: Të gjitha njësitë kanë kaluar parashikimet- 23 milionë euro profit për 11 muaj, kurse investimet mbi 400 milionë euro

Menagjmenti i Korporatës Energjetike e Kosovës thotë se janë tejkaluar të gjitha parashikimet. U tha se kjo ndërmarrje publike, vitin 2019 po e mbyll me 23 milion euro profit qe shënon një rritje rekord prej 30% me shumë sesa vitin paraprak. Në të njëjtën kohë janë rritur  investimet kapitale për të garantuar siguri në prodhimin e energjisë elektrike dhe njëkohësisht ka ulur shpenzimet operative.