Këngëtarja turke rrefehet për betejën me kancerin: Rashë në 43 kilogramë

1 min read

Këngëtarja e njohur turke, Şimal Gülen 6 muaj më parë njoftoi se është diagnostikuar me kancer, kurse tani ka treguar se se çka përjetoi gjatë kësaj beteje.

“Unë isha larg nga skena për një kohë shumë të gjatë. Asnjëherë nuk e prisja që do të merrja kaq shumë mbështetje për sëmundjen time”, tha ndër tjera Simal.

Këngëtarja, e cila tregoi se ka humbur shumë peshë, deklaroi se oreksi i saj u përkeqësua gjatë sëmundjes dhe se ajo ra në 43 kilogramë.

Simal njoftoi se pas 5 javësh do ketë edhe edhe një operacion.

Kujotjmë se, 35 -vejçarja muajin e kajuar është fejuar./21Media