Kinematografia turke në zi, vdiq aktori i njohur

Aktori İbrahim Gündoğan, i njohur për rolin e tij “Mete Aymar” në serialin “Kurtlar Vadisi Ambush”, ka vdekur në moshën 63-vjeçare si pasojë e një ataku kardiak.
Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Suha Uygur.
Varrimi i Gündoğan do të bëhet sot, pas namazit të drekës.
Gündoğan ka pasur një rol edhe në serialin e famshëm Kuezey dhe Guney./21Media

Back to top button